Puma Mobium – nabídka běžeckých bot

5 (100%) 1 vote

Na trhu se nachází mnoho běžeckých bot, proto může být pro někoho výběr vhodného modelu obtížnou záležitostí. Při výběru běžeckých bot je důležité volit takový exemplář, který se charakterizuje nejen typickým běžeckým designem, ale především vhodnou konstrukcí, která zajistí pohodlí a ochranu. Patří právě Puma Mobium mezi takové modely?

Model pro přirozený běh

Puma Mobium jsou dost netypické boty, ale v pozitivním významu tohoto slova. Úmyslem návrhařů této německé značky bylo vytvořit boty, které budou v maximální míře kopírovat stavbu a práci lidského chodidla. Šlo o to minimalizovat vliv bot na tak zvaný běžecký krok, který má ohromný vliv na běžeckou techniku. Puma Mobium tedy neovlivňuje běžecký krok a běžecký styl a tímto zajistí ochranu a podporu pro chodidla během tréninku.

Podrážka modelu Mobium napodobuje tvar lidského chodidla a je neobvykle pružná. Určitě všichni vědí, že se chodidlo při pohybu roztahuje a smršťuje. To samé se děje v případě bot Puma Mobium. Bota během pohybu mění svůj objem, a proto můžeme říci, že spolupracuje s běžcem a přizpůsobuje se jeho pohybům.

Velmi zajímavým prvkem tohoto modelu je technologie Mobium Band, která spočívá v umístění na podrážce v oblasti klenby dvou překřížených gumiček, které mizí pod patou. Je to nápodoba vaziva, které má při běhu obrovský význam, protože pracuje na principu pružiny. Díky tomuto řešení lze podpořit rychlost běhu a minimalizovat únavu.

Možná to není na první pohled vidět, ale svršek bot Mobium je silný a má speciální vyztužení v oblasti paty. Síla svršku však není na závadu, protože po nazutí bot se ukáže, že svršek velmi dobře drží chodidlo a zajistí pocit stability. Vnitřek bot je měkký a příjemný, což je další výhoda.

Puma Mobium je určitě velmi specifický model běžeckých bot, ale použité pokročilé technologie způsobí, že se o něj mohou zajímat i profesionální běžci.

Rubriky

admin Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář