TOP10 modelů Air Jordan ve verzi Bred

Rate this post

Boty značky Jordan patří mezi obuv, která už léta obšťastňuje nejen sportovce, ale i všechny fanoušky sportovních i streetwearových trendů. Pokud se někdo o toto téma zajímá, tak určitě ví, že vzhledem k určitým okolnostem je jednou z nejpopulárnějších barevných verzí bot Jordan verze Bred. Dnes se podíváme blíže na 10 modelů, které se objevily na trhu právě v této barevné variantě.

Jordan Boty
Boty Jordan

Air Jordan 1 Bred

Je to nejproslulejší model z celé nabídky Jordan Brand nejen proto, že se objevil na trhu jako první, ale právě on se jako první ukázal v barevné variantě Bred a díky němu se kombinace černé a červené stala nejžádanější barevnou verzí pokud se jedná o modely z této série. Právě za hru v těchto botách dostal klub Michaela Jordana vysokou pokutu. Vyplývalo to z tehdejších pravidel NBA, které neumožňovaly závodníkům ukázat se na hřišti v jiných botách než bílých. Značka Nike to však použila jako skvělý marketingový tah a vytvořila speciální reklamní spot, díky němuž se AJ1 proslavily jako zakázané a barevná varianta Bred se stala symbolem této značky.

Air Jordan 11 Bred

Určitě jeden z nejkultovnějších modelů ze série Air Jordan, když budeme brát v potaz jeho netuctový design a zajímavou historii. V sezóně, kdy „jedenáctky“ debutovaly na trhu, Michael Jordan získal mnoho cen a dosáhl s družstvem, ve kterém hrál – Chicago Bulls – mnoha rekordů. Jako zajímavost můžeme uvést, že inspirací pro Tinkera Hatfielda, návrhaře zodpovědného za vytvoření tohoto modelu, byl chránič nožů v sekačce na trávu, čehož důsledkem byl lesklý pruh kolem svršku.

Air Jordan 12 Bred

„Jedenáctky” se ukázaly jako obrovský úspěch a těšily se velikému zájmu klientů, proto se Tinker Hatfield rozhodl navrhnout model Air Jordan 12. Inspirací pro vytvoření tohoto modelu byla japonská kultura, která zajímala Michaela Jordana. Charakteristický pro tento model je hadí vzor na předí části bot. Stojí za to připomenout, že Air Jordan 12 jsou první boty ze série, ve které bylo rozhodnuto pro použití systému amortizace Zoom Air. Jako zajímavost uveďme, že“dvanáctky“ byly model, který na sobě neměl ani jedno označení v podobě loga Swoosh.

Air Jordan 6 Bred

První vydání tohoto modelu se na trhu ukázalo v roce 1991. Tento model je neobvyklý nejen pro všechny sneakerheady, ale určitě i pro samotného Michaela Jordana, protože právě v těchto botách získal svůj první mistrovský titul. Boty byly mnohokrát obnovovány v různých barevných verzích a fanoušci jak legendárního basketbalisty tak i výrobků s jeho jménem jsou šťastni, že se tento model ukázal i v barevné verzi Bred.

Air Jordan 4 Bred

Čtvrtý model ze série Air Jordan se nemůže pochlubit úspěchem dosaženým v den své premiéry. Když se tyto boty ukázaly v roce 1989 na trhu, nevyvolaly přílišné nadšení, právě naopak, mnozí byli názoru, že je tento model prostě ošklivý. AJ4 patří tedy do skupiny bot, které získaly popularitu a uznání fanoušků teprve později. Nicméně dnes je to kultovní model, obzvláště verze Bred.

Air Jordan 16 Bred

Jeden z nemnoha modelů Jordan Brand, za který není zodpovědný Tinker Hatfield, i když design tohoto modelu čerpá inspiraci z jeho dřívějších návrhů. Charakteristickými vlastnostmi AJ16 jsou především hladká kůže, proužkovaný kožený povrch a ¾ výška svršku. Tento ohledně vzorku netuctový model je považovaný za nejméně ceněný v celé sérii.

Air Jordan 8 Bred

Tinker Hatfield navrhl tento model s myšlenkou na zajistění Michaeli Jordanovi maximálního pohodlí na hřišti a při tom bral v potaz intenzitu, s jakou tehdy legendární hráč NBA hrál. Proto se tento model odlišuje vysokým měkkým svrškem a použitím vnitřního límce. Design AJ8 byl na svou dobu velmi futuristický.

Air Jordan 13 Bred

Model se poprvé ukázal v roce 1997. Tinker Hatfield chtěl vytvořit pro Michaela Jordana něco speciálního a při svém navrhování se inspiroval panterem. Jako zajímavost uveďme, že vzhledem ke svému způsobu hry dostal M. Jordan od svých známých přezdívku „Black Cat“. AJ13 se liší především svými hologramy, které působí jako kočičí oči svítící ve tmě. Vzorek na podrážce připomíná svým tvarem otisk kočičí tlapy.

Air Jordan XX3 Bred

Opravdu výjimečný model, protože v sobě spojuje futuristický design s barevným provedením Bred. Když k tomu připočteme skutečnost, že se tyto boty ukázaly v edici nižší než 600 kusů, mnoha sneakerheadům ihned začne srdce tlouct rychleji

Supreme x Air Jordan 5 Bred

Jeden z výsledků spolupráce značek Supreme a Jordan Brand. Klasická silueta AJ5 v kombinaci s barevnou variantou Bred je fanoušky sportovních bot velmi vyhledávaná. V tomto modelu převažuje černá barva, červená je uvnitř boty a na vnějších detailech. Skutečnost, že jsou tyto boty výsledek spolupráce dvou značek, je zjevná hned na první pohled, protože na botách je vidět zároveň logo Supreme i Jordan Brand.

Rubriky

admin Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář