Premiéra Air Jordan XII Retro Wool „Dark Grey/Black”

Rate this post

Air Jordan XII je model, který letos slavil 20. výročí svých narozenin. Tyto boty se poprvé ukázaly v roce 1996 a od té doby se v nabídce Nike objevují stále další obnovené verze tohoto modelu. Oregonská společnost se rozhodla poskytnout „dvanáctkám“ nový design a výsledkem toho je model Air Jordan XII Retro Wool v barvách Dark Grey/Black, který bude v obchodech dostupný od 8. října.

Premiéra Air Jordan XII Retro Wool „Dark Grey/Black”

Jak vznikly „dvanáctky”? Skupinu zodpovědnou za vznik modelu Air Jordan XII vedl samozřejmě Tinker Hatfield, který se u tohoto projektu inspiroval japonskou válečnou vlajkou, která je známá jako Nisshoki – „vycházející slunce“. Dalším prvkem, kterým se inspiroval, byla dámská obuv z XIX. století. Charakteristickým prvkem pro „dvanáctky“ bylo asymetrické rozmístění částí z přírodní kůže, což mělo působit agresivnějším dojmem. V podrážce Air Jordan XII bylo zavedené polykarbonátové vlákno.  Stejně jako u Air Jordan XI, ale tentokrát v mnohem kvalitnějším provedení. Stojí za to se zmínit, že „dvanáctky“ byly prvním výrobkem Jordan Brand, ve kterém byl použit polštář Zoom Air po celé délce podrážky.

 Velké změny u klasického modelu

I když v případě Air Jordan XII Retro Wool se stále jedná o klasickou podobu „dvanáctek“, jejich vzhled se významně liší od modelu, který se ukázal na trhu v roce 1996. Nové vydání má především méně sportovní charakter, už jen kvůli použití vlny ve svršku – v tomto případě tmavě šedé. Botám však nechybí tradiční vrstvy zhotovené z přírodní kůže. Klasický tvar v kombinaci s netypickými materiály se může líbit mnoha sneakerheadům, kterým jsou výrobky od Jordan Brand sympatické.

Rubriky

admin Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář