Jordan Melo M11 – nabídka pro basketbalisty

Rate this post

Carmelo Anthony je hvězda ligy NBA, hráč družstva New York Kicks, který se může pochlubit bohatou spoluprací s Jordan Brand. Jordan Melo M11 je jedenáctý model, který vznikl ve spolupráci populárního basketbalisty s oděvním gigantem Nike.

Konstrukce a použité technologie

NIKE AIR JORDAN MELO M11 FAMILY
NIKE AIR JORDAN MELO M11 FAMILY / basketzone.pl

Melo M11 svým designem navazuje na trendy, které aktuálně vládnou na trhu se sneakery a ve světě módy. Geometrické tvary, ohraničená značka a útlá silueta jsou prvky, které jsou pro tento model charakteristické a způsobují, že se může líbit fanouškům této série i přes to, že je zde spousta rozdílů ve srovnání s deseti dřívějšími modely.

Při basketbalu boty velmi dobře přiléhají k chodidlům, což je jejich klíčová vlastnost. V přední části boty jsou použity speciální pásky, které dobře drží chodidlo a zajistí sportovci pohodlí. Vzadu v podrážce chybí pěna, ale není to nevýhoda. Cílem je zdůraznit působení vnější stabilizace paty a zvýšit pohodlí při sportu. Chýbějící amortizační systém typu Air Zoom nebo Air Max udivil mnohé fanoušky této technologie, ale i přes tuto vadu v dokonalosti se boty osvědčily velmi dobře. Trochu připomínají model Super Fly 2, ale v tomto případě je phylonová pěna, ze které je vytvořená celá prostřední část vnitřní podešve, značně tužší. Navíc amortizaci podporuje systém Unlocked Zoom, který je umístěný v přední části boty a systém Flight Plate zajistí pružnost, čímž podpoří dynamiku pohybu. Dodatečným trumfem Flight Plate je to, že zvyšuje tuhost boty, čímž zlepšuje stabilizaci a bezpečnost.

Modelu Melo M11 je těžké vytknout nějaké nedostatky. Dokonce chýbějící amortizace Zoom nebo Air Max není u těchto bot na závadu, protože nepřekáží ve hře a návrhaři se i tak postarali o dostatečnou úroveň amortizace a stabilizace. Boty dobře drží na noze i na hrací ploše a činí hru příjemnou a pohodlnou. Solidní svršek, skvělá podrážka a netuctový design jsou prvky, které Vás povzbudí ke koupi tohoto modelu.

Rubriky

admin Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář