Historie značky Lacoste

5 (100%) 6 votes

Značka Lacoste je nyní jeden z nejznámějších výrobců oblečení. Tato francouzská značka má ve své nabídce oděvy, boty, parfumy a hodinky a jejich poznávacím znamením je zelený krokodýlek – její logo.

Začalo to tričkem – Lacoste

René Lacoste byl skvělý tenista a nikdo by nečekal, že tento talentovaný mládenec bude někdy navrhovat sportovní oblečení či boty. Všechno začalo rokem 1926, kdy se René ukázal během US Open na kurtu v bílém tričku s límečkem, které sám navrhl. Tehdejší tenisové oblečení bylo úplně jiné; tenisté hráli v oblečení s dlouhým rukávem. Francouzský tenista tím vyvolal mnoho rozporuplným emocí, ale velké skupině lidí se toto oblečení líbilo. Toto byl důvod, proč Lacoste po ukončení sportovní kariéry založil firmu s oblečením. Na začátku se jmenovala  La Socjete Chemie Lacoste, což mělo u výrobků vyvolávat pocit exkluzivity. Název byl změněn a zkracen až v 80. letech – na pouhé jedno slovo Lacoste. Zajímavý je původ zeleného krokodýla v logu značky. Pochází odtud, že tenista měl přezdívku Aligator – kvůli tašce z krokodýlí kůže, kterou měl vždy u sebe. Tato přezdívka se líbíla jak fanouškům tak i samostému Renému Lacoste, protože velmi dobře vystihovala jeho houževnatost a vytrvalost na tenisovém kurtu. Nápad byl podle Reného tak dobrý, že požádal svého přítele, aby mu navrhl logo s krokodýlem a všechny výrobky začaly být tímto logem označené.

Historie Lacoste.
René Lacoste. Francouzská tenisová hvězda z dvacátých let vložila malý plazmový logo na bílou košili
Příběh za košile Lacoste Crocodile
Když se francouzští tenisoví hráči Henri Cochet a René Lacoste setkali v síti v této nedatované fotografii, Lacoste sportoval svůj podpisový krokodýl na sako.

Nejen trička 

Dnešní značka Lacoste to jsou nejen trička, ale i jiné druhy oblečení, doplňky a kosmetika. Tato firma má ve své nabídce mnoho zajímavých modelů bot pro sezónu jaro/léto i podzim/zima. Boty Lacoste jsou kombinace městského stylu s dávkou elegance, proto mohou být součástí šatníku pro různě staré lidi. Výrobky této francouzské značky jsou dostupné v pánských, dámských i dětských kolekcích, takže každý rodinný příslušník si zde pro sebe najde něco zajímavého.

Značka Lacoste
Lacoste T-shirt. Historia Znacky Lacoste by novenudny.cz

 

Rubriky

admin Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář