Boty pro Usaina Bolta

5 (100%) 1 vote

Usain Bolt je živá legenda v oblasti sprintu. Jeho jméno znají i lidé, kteří nemají s běháním nic společného. Díky svým výsledkům získal status nejrychlejšího člověka na světě. Mnoho lidí se zajímá o boty, ve kterých běhá tento jamajský sprinter. Pro zájemce jsme připravili přehled několika modelů, ve kterých běhal Usain Bolt  a které měly v jeho kariéře nezanedbatelný význam.

Boty pro Usaina Bolta – Puma Complete Theseus Usain Bolt 1

Boty, ve kterých Usain Bolt překonal světový rekord v běhu na 100 metrů a uběhl je za 9,81 sekund. Tato událost měla své místo na Mistrovství světa v Berlinu v srpnu 2009. S těmito boty se váže zajímavá i když ne zrovna šťastná historka. Puma Complete Theseus Usain Bolt 1 prosluly spolu s výsledky sprintera. Jím podepsané skončily v Croydonu, v Anglii, kde si je mohl každý prohlédnout z blízka. Vedle nich byla Boltova fotografie a tabulka s rekordním časem běhu. V roce 2014 byly tyto boty, odhadnuté na 20 tisíc britských liber, ukradené. Nejrychlejší člověk světa informoval o této skutečnosti na Twitteru a velmi truchlil nad jejich ztrátou. Celé záležitostí se věnovala britská státní policie Scotland Yard, ale doposud žádná média neinformovala o nalezení tohoto mistrovského páru bot. Místo na výstavě bylo vyplněno jinými botami podepsanými Usainem Boltem.

Puma IGNITE Dual

Usain Bolt se objevil v reklamní kampani pro podzimně-zimní kolekci 2016. Tentokrát sportovec předvedl model IGNITE Dual, který v sobě snoubí funkčnost a design na nejvyšší úrovni.

Tyto boty jsou určené pro milovníky středně dlouhých a dlouhých běhů. Za pohodlí při jejich používaní vděčíme mezi jinými pěně IGNITE FOAM, která je použita v nejcitlivějších místech pro běžce, tj. na patě a v přední části chodidla. Použití stromečkových rýh podporuje odraz od podloží i dopad.

Model se ukázal na trhu ve dvou verzích: IGNITE Dual Disc a IGNITE Dual evoKnit. V první verzi návrháři dali na známý systém bez šněrování, který umožňuje přizpůsobení boty chodidlu pomocí speciálního kolečka na jazyku. Právě tato varianta se Usainovi zalíbila. V botách je použito větší množství pěny IGNITE FOAM a síťovina zodpovědná za optimální cirkulaci vzduchu.

Zajímavou technologií použitou v Puma IGNITE Dual je dryCELL. Tento materiál odvádí přemíru vlhkosti z boty ven, díky čemuž zůstává chodidlo suché i během intenzivního tréninku.

Puma evoSPEED Disc

V těchto botách Usain Bolt běhal na Letní Olympiádě v roce 2016 v Riu de Janeiru. Získal v nich zlatou medaili, takže těžko tyhle boty v tomto přehledu pominout.

Model je vybaven systémem DISC FIT, který je Usainovi velmi sympatický. Technologie umožňuje rychlé a bezproblémové přizpůsobení boty chodidlu. Pro zvýšení celkového komfortu návrháři této německé značky použili materiál CLARINO ROVENICA, který je velmi příjemný na dotek. Puma evoSPEED Disc je obuv s aerodynamickým tvarem svršku. V oblasti paty je speciální nástřih, který usnadňuje přizpůsobení. V podrážce je umístěno 8 trnů, které podporují odraz a nezbytnou přilnavost k podloží.

Puma Autodisc

Neobvyklý a velmi novátorský výrobek. Tento model se zatím na trhu neobjevil a není známo, kdy se v regálech obchodů ukáže. Zatím trvá testování a Usain Bolt je jedním z 50 sportovců, kterým byly testované modely předány.  Co se týče designu Puma Autodisc připomíná jiné modely dostupné v nabídce značky Puma. I když šněrování pomocí tlačítka na jazyku není žádná novinka, Puma šla o krok dopředu a vytvořila boty s automatickým šněrováním pomocí aplikace ve smartphonu. Celý systém funguje skrze připojení pomocí Bluetooth. Aplikace umí nejen šněrovat boty, ale dokonce nás informuje o přizpůsobení boty chodidlu a úrovni nabití baterie. Samo šněrovací boty se dají nabíjet pomocí speciální podložky.

Rubriky

admin Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář